Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

 
Poniedziałek, 22 października 2018 Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysława
Szukaj:
Charzykowy
Charzykowy to malownicza miejscowość położona
Wypożyczalnia Kajaków i Rowerów
Polecam niepowtarzalne wczasy w kajaku, kaszubskie
Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach:
W ramach struktury organizacyjnej GOK funkcjonuje
« dodaj atrakcje zobacz wszystkie »
Atrakcje turystyczne
Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach:

W ramach struktury organizacyjnej GOK funkcjonuje od roku 2005 Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach (remont i modernizacja obiektu wsparta środkami z Programu SAPARD), który oprócz funkcji punktu informacji turystycznej pełni rolę „centrum kultury regionalnej”. Można w nim obejrzeć wiele ekspozycji pamiątek z terenu Swornegaci i okolic, a także wziąć udział w kiermaszach i jarmarkach rękodzieła ludowego, promujących kulturę Kaszub.
    W ramach funkcjonującej w KDRL galerii zorganizowanych zostało w sezonie letnim 2008 wiele wystaw artystycznych tym: „Bitwa pod Grunwaldem- płaskorzeźba Pana Henryka Merchel Swornegacie Chojnic”. Wystawa obrazów Pana Romana Szyszki. Wystawa obrazów Pani Katarzyny Marciniak. Wystawa grafiki grafiki Pana Władysława Kowalskiego. Wystawa zdjęć „Przyroda i Kultura Ziemi Zaborskiej” Pana Zbigniewa Gierszewskiego.
W roku 2006 udało się zakończyć projekt, realizowany przez GOK wespół z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym oraz Społecznym Instytutem Ekologicznym z Warszawy, pn. „Nowe polskie sady dawnych odmian”, dzięki któremu w pobliżu „Domu” powstał urokliwy sad z 50 drzewami jabłoni i grusz. W przyszłości z otrzymanych owoców wytwarzane będą lokalne przysmaki.
Silno
  WIEŚ. Wzmiankowana, 1338 r. jako własność komturstwa człuchowskiego, od pocz. w. XV  tucholskiego. Po  1446  własność królestwa w  starostwie  tucholskim. CHAŁUPY. Wzniesione przeważnie
Swornegacie
Swornegacie - stara, kaszubska wieś położona pomiędzy jeziorami: Karsińskim i Witocznem połączonymi rzeką Brdą. Nazwa wywodzi się od dwóch kaszubskich słów: SWORA warkocz pleciony z korzeni sosnowych
Projekt i wykonanie: Logonet